Alicja Mrozek w przeszłości występowała w Dwójce Łomża pod wodzą Anety Kutny. Dziś ma za sobą już drugi występ w seniorskiej reprezentacji Polski w plażowej piłce ręcznej.
Reprezentacja Polski z Alicją w składzie wzięła udział w prestiżowym turnieju IHF Beach Handball Global Tour w hiszpańskim Laredo. Biało-czerwone zaprezentowały się bardzo dobrze, zajmując drugie miejsce. W fazie grupowej Polki pokonały USA 2:0 oraz Portugalię 2:1, a w pierwszym meczu z Hiszpanią uległy dopiero po emocjonujących shoot-outach (1:2).
Niestety, w finale ponownie trafiły na gospodynie i tym razem przegrały 0:2. Hiszpanki, jako aktualne mistrzynie Europy, zapewniły sobie awans do finałów cyklu, które odbędą się w Brazylii. Polki wciąż liczą na to, że również wezmą udział w tych zawodach.
- Zaprezentowałyśmy się z bardzo dobrej strony. W pierwszym meczu z Hiszpanią walczyłyśmy w shoot-outach. Za nami dobre zawody - podsumowuje turniej 19-letnia zawodniczka.
Dla Alicji był to już drugi międzynarodowy występ w narodowych barwach. Wcześniej reprezentowała Polskę podczas mistrzostw Europy U-17 w Izmirze (Turcja).
Nowy sezon przyniesie dla niej kolejne wyzwania. Zawodniczka właśnie podpisała kontrakt z Samborem Tczew, gdzie będzie rywalizować w Lidze Centralnej. Wcześniej grała m.in. w Dwójce Łomża pod okiem Anety Kutny, a ostatnio reprezentowała barwy MTS-u Kwidzyn.
Alicji gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy kolejnych udanych występów – zarówno na plaży, jak i w hali!
Fot. www.instagram.com/trapero_sport