Piłkarki ręczne Handballu Łomża wywalczyły punkt w starciu z SMS-em ZPRP II Lublin. Podopieczne Anety Kutny przez cały mecz goniły rywalki i zrobiły to w samej końcówce!
Nasze przedstawicielki zremisowały 31:31 z ekipą z Lublina w ramach 21. kolejki I ligi. W serii rzutów karnych Łomżynianki przegrału 4:5.Weronika Serowik i spółka zdobyły punkt, który pozwolił ekipie awansować na dziewiąte miejsce w tabeli. Szczypiornistki Handballu Łomża mają punkty więcej od zespołu AZS-u AWF Warszawa i cztery więcej od AZS-u Uniwersytet Warszawski.
Gospodynie prowadziły tylko dwa razy na samym początku starcia. Wynik spotkania otworzyła Amanda Szymborska, a później do siatki trafiła Patrycja Kruczkow. Lublinianki konsekwentnie budowały przewagę. Do przerwy wygrywały 18:14. Jeszcze w 53 minucie było 29:26 dla przyjezdnych.
W samej końcówce nasze zdołały odrobiuć trzybramkową stratę. Dwukrotnie trafiła Aleksandra Szymborska, a raz Eliza Gryko. Na 30:31 rzuciła Zofia Stancel, ale nasze potrafiły odpowiedzieć za sprawą Amandy Szymborskiej, która zakończyła mecz z aż 15 trafieniami!
Handball Łomża - SMS ZPRP II Lublin 31:31 (14:18)
Handball: Trzcińska, Klimaszewska - Fiuk 2, Bonifaciuk 1, Kruczkow 1, Serowik 2, Jarosiewicz 2, Angielczyk, Szkutowicz 3, Romanowska, Gryko 2, Am. Szymborska 15, Al. Szymborska 3.