Reklama

Łomżynianki z punktem i awansem w tabeli! Amanda Szymborska z niecodzienną zdobyczą

Piłkarki ręczne Handballu Łomża wywalczyły punkt w starciu z SMS-em ZPRP II Lublin. Podopieczne Anety Kutny przez cały mecz goniły rywalki i zrobiły to w samej końcówce!

Nasze przedstawicielki zremisowały 31:31 z ekipą z Lublina w ramach 21. kolejki I ligi. W serii rzutów karnych Łomżynianki przegrału 4:5.Weronika Serowik i spółka zdobyły punkt, który pozwolił ekipie awansować na dziewiąte miejsce w tabeli. Szczypiornistki Handballu Łomża mają punkty więcej od zespołu AZS-u AWF Warszawa i cztery więcej od AZS-u Uniwersytet Warszawski.

Gospodynie prowadziły tylko dwa razy na samym początku starcia. Wynik spotkania otworzyła Amanda Szymborska, a później do siatki trafiła Patrycja Kruczkow. Lublinianki konsekwentnie budowały przewagę. Do przerwy wygrywały 18:14. Jeszcze w 53 minucie było 29:26 dla przyjezdnych. 

Reklama

W samej końcówce nasze zdołały odrobiuć trzybramkową stratę. Dwukrotnie trafiła Aleksandra Szymborska, a raz Eliza Gryko. Na 30:31 rzuciła Zofia Stancel, ale nasze potrafiły odpowiedzieć za sprawą Amandy Szymborskiej, która zakończyła mecz z aż 15 trafieniami!

Handball Łomża - SMS ZPRP II Lublin 31:31 (14:18)
Handball:
Trzcińska, Klimaszewska - Fiuk 2, Bonifaciuk 1, Kruczkow 1, Serowik 2, Jarosiewicz 2, Angielczyk, Szkutowicz 3, Romanowska, Gryko 2, Am. Szymborska 15, Al. Szymborska 3.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości