Dzieci i młodzież ze wszystkich typów szkół specjalnych zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. Jutro, w ramach obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, młodzi łomżyniacy będą mogli zmierzyć się w zawodach pływackich.
- Celem Mikołajkowego Grand Prix jest popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży, aktywny i sportowy sposób spędzania czasu wolnego oraz propagowanie zdrowego stylu życia- informuje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta Łomży.
W zawodach mogą wziąć udział uczniowie szkół specjalnych. Dziewczęta i chłopcy będą rywalizować w stylu dowolnym, grzbietowym i sztafecie cztery razy po 25 metrów.
- Najlepsi zawodnicy otrzymają w poszczególnych konkurencjach medale i dyplomy. Każdy uczestnik również otrzyma pamiątkowy dyplom. W trakcie zawodów odbędzie się pokaz ratownictwa wodnego- dodaje Sobocińska.
Zawody pływackie odbędą się w środę, 14. grudnia na Pływalni Miejskiej nr 2 przy ul. Wyszyńskiego 15. Rejestracja zawodników będzie trwała od godz. 8.30 do 9.30. Zawody rozpoczną się o godz. 10.00.