Kawasaki GTR1400 to motocykl-ambulans, który będzie służył łomżyńskiej Grupie Ratowniczej Nadzieja. Nowy sprzęt ułatwi szybsze dotarcie do osoby poszkodowanej.
Motocykl-ambulans przyczyni się do szybszego dotarcia na miejsce, a co za tym idzie - szybszego udzielenia pomocy osobie poszkodowanej. Kawasaki GTR1400 sprawdzi się idealnie w przypadku wystąpienia dużych korków, które bardzo często wpływają na czas działań służb ratowniczych.
Dodatkowo, motocykl ma bardzo podobne wyposażenie do tego, które znajduje się w tradycyjnym ambulansie.
- Motocykl ten jest, można powiedzieć, takim uzupełnieniem floty, która na co dzień w różnych okolicznościach, w różnych imprezach bierze udział. Jest to takie stuprocentowo uzupełnienie tego, czego nam brakowało wśród naszych pojazdów. Chodzi tutaj o zwinność i czas dotarcia do osoby poszkodowanej - mówi koordynator Grupy Nadzieja Jakub Brzeziak w rozmowie z radio Białystok.
Reklama
źródło: Polskie Radio Białystok