Reklama

Hiszpański żołnierz zginął na poligonie w Bemowie Piskim

23/04/2024 10:33

43-letni kapral z Hiszpanii zginął w poniedziałek podczas manewrów NATO trwających w Polsce.

Według komunikatu wojsk hiszpańskich żołnierz poniósł śmierć w wyniku wypadku, do którego doszło podczas ćwiczeń z wykorzystaniem ostrej amunicji. Miało to miejsce na poligonie w Bemowie Piskim, w województwie warmińsko-mazurskim.

Żołnierz brał udział w prowadzonych na terytorium Polski ćwiczeniach Saber Strike 2024. To część organizowanych przez NATO manewrów Steadfast Defender 24.

Komunikat w sprawie wydało także polskie Ministerstwo Obrony Narodowej.

- Wyrażamy głęboki żal z powodu śmierci hiszpańskiego żołnierza podczas międzynarodowego ćwiczenia Saber Strike. Cześć jego pamięci!" - napisał resort na portalu X.

Reklama

Kondolencje rodzinie żołnierza złożył również premier Hiszpanii Pedro Sanchez.

Wojskowy z Hiszpanii miał 43 lata, służył w armii od 2004 roku. Osierocił dwie córki.

Źródło: gazeta.pl Aktualizacja: 23/04/2024 10:40
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości