Po raz trzeci łomżyński Urząd Miasta będzie próbował znaleźć inwestora chętnego do budowy luksusowego hotelu z restauracją i SPA przy ul. Rybaki. Tym razem zachętą ma być powiększenie terenu o dwie kolejne działki, które radni mieliby przekazać w użytkowanie wieczyste.
"Dwukrotnie ogłaszany przetarg na zbycie nieruchomości nie doszedł do skutku, z uwagi na brak ofert kupna. Zainteresowani nieruchomością twierdzili, że jest za mała powierzchnia terenu (...)"- czytamy we wniosku, jaki do radnych w imieniu prezydenta skierowała Mirosława Kluczek, zastępca prezydenta miasta.
Do tej pory dwie działki przeznaczone pod budowę hotelu z restauracją i SPA, oraz niezbędną infrastrukturą techniczną, zajmowały ok. 0.8 ha.
Jeśli podczas najbliższej sesji radni zgodzą się na oddanie w użytkowanie wieczyste dwóch sąsiednich działek- o numerach 10081/8 i 10081/10, teren pod budowę kompleksu liczyłby ponad hektar.
Chętnych na przejęcie działek w wieczyste użytkowanie miałby wyłonić przetarg nieograniczony.
Być może powiększenie oferowanego terenu sprawi, że wreszcie znajdzie się inwestor gotowy zrealizować wizję poprzedniej ekipy ratusza- hotel z widokiem na bulwary i Narew.