Reklama

Hotel zbudują nam Chińczycy?

14/09/2011 14:14

Hotel na Rybakach, którego plan budowy zapoczątkował jeszcze b. prezydent Jerzy Brzeziński, ma szansę na realizację. Po dwóch nieudanych przetargach w Polsce, inwestycją zainteresowała się firma z Chin. To jeden z efektów ubiegłotygodniowego pobytu prezydenta Mieczysława Czerniawskiego na Międzynarodowych Targach Inwestycji i Handlu (CIFIT) w Xiamen.

Budowa trzygwiazdkowego hotelu ze SPA, położonego przy łomżyńskich bulwarach, jak informuje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta, cieszyła się największym zainteresowaniem uczestników targów.

-  Jedna z zainteresowanych firm chińskich planuje skierować list do Urzędu Miejskiego z zapytaniami prawnymi i finansowymi. Niewykluczone, że inwestycja w Łomży mogłaby być dla tej firmy działaniem pilotażowym pod inne inwestycje podejmowane w Polsce- informuje Sobocińska.

Uczestnicy targów w Xiamen mogli również obejrzeć film o Łomży i poznać plany budowy centrum komunikacyjnego i handlowego przy dworcu PKS oraz rewitalizacji Starego Rynku z modernizacją hali targowej na cele kulturalne i restauracyjne.

Reklama

Wizyta prezydenta Mieczysława Czerniawskiego trwała tydzień. W tym czasie prezydent odbył cykl spotkań z przedsiębiorcami chińskimi, oraz jak informuje Anna Sobocińska, spotkał się z  Konsulem Generalnym w Szanghaju, gościł też w dawnej stolicy Chin – Nankinie, gdzie rozmawiał z przedstawicielami Izby Handlowej oraz odwiedził firmę budowlaną.

Targi Inwestycji i Handlu w Xiamen to jedno z największych przedsięwzięć inwestycyjnych na świecie. Poprzednią edycję odwiedziło 50 tysięcy inwestorów z całego świata. W tym roku na zaproszenie Ministerstwa Gospodarki, Polskę reprezentowała Łomża oraz Krosno, Płock i Żory.


Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości