Zakończyła się I runda sezonu zasadniczego Miejskiej Ligi Koszykówki 2014/2015. Przed nami mecze rewanżowe, które rozegrane zostaną w następnych 7 kolejkach ligi w każdą niedzielę w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Niemcewicza 17 w Łomży.
W tym sezonie system rozgrywek został uatrakcyjniony o grę drużyn w playoff-ach, czyli zawodnicy rywalizujący w sezonie zasadniczym będą musieli dodatkowo rozgrywać mecze w playoff aby wyłonić mistrza MLK.
Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego odbędzie się 22 lutego 2015 roku. Po tej kolejce rozegrane zostaną wspomniane playoff-y. O układzie gier decydować będzie tabela po 14 kolejkach. W pierwszej fazie playoff-ów zagrają pary:
Mecz I: 1 miejsce – 8 miejsce Mecz II: 2 miejsce – 7 miejsce Mecz III: 3 miejsce – 6 miejsce Mecz IV: 4 miejsce – 5 miejsceW pierwszej rundzie rozegrany zostanie jeden mecz. Zespół, który wygra przechodzi na następnej rundy playoff-ów, natomiast przegrani zakończą na tym etapie rozgrywki w sezonie 2014/15. W drugiej (półfinałowej) rundzie zmierzą się ze sobą:
W tej fazie rozegrane zostaną dwa spotkania pomiędzy zainteresowanymi drużynami. O tym, która drużyna zagra w finale decydować będą małe punkty. Przegrani zmierzą się w meczach o III miejsce. Mecze finałowe i o III miejsce rozegrane zostaną 22 i 29 marca 2015 roku. Tutaj również rozegrane zostaną dwa spotkania, gdzie analogicznie jak w przypadku półfinałowych meczów, decydować będą małe punkty.
Drużyny rywalizujące w MLK to: Basketoholics Łomża, XYZ, Wojownicy, MetPlastKolorOstrołęka, Old Skulls, AND1, InterCars TEAM, Mechaniczne Demony. Więcej informacji i szczegółów na temat Miejskiej Ligi Koszykówki można znaleźć na www.mlklomza.ligspace.pl. Organizatorzy zapraszają wszystkich do kibicowania!