Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej zaprasza wszystkich kandydatów chcących podjąć kształcenie na kierunku organista lub wokalista na egzamin wstępny który odbędzie się 5 września 2015r. o godz. 10.00 (sobota) w siedzibie DIMK mieszczącej się w gmachu WSD w Łomży (Plac Papieża Jana Pawła II 1).
Warunkiem przyjęcia jest posiadanie wrodzonych predyspozycji muzycznych dotyczących słuchu muzycznego oraz poczucia rytmu. Egzamin kwalifikacyjny obejmuje wokalne wykonanie dowolnej pieśni kościelnej, powtórzenie podanego schematu rytmicznego i melodycznego. Osobom posiadającym umiejętności gry na fortepianie lub organach zaleca się przygotowanie dowolnego utworu instrumentalnego.
Celem Instytutu jest przygotowanie kandydata w zakresie umiejętności wokalno-instrumentalnych oraz wiedzy o liturgii i muzyce do pełnienie w przyszłości posługi organisty lub wokalisty (kantora). Dokumenty wymagane od kandydata : podanie, życiorys, opinia proboszcza, ewentualne świadectwo ukończenia szkoły muzycznej oraz 3 zdjęcia dyplomowe.
Zajęcia wykładowe odbywają się w każdą środę miesiąca od września do czerwca natomiast lekcje indywidualne nauki gry na fortepianie oraz organach po uzgodnieniu z wykładowcą od wtorku do czwartku. Dyrektor DIMK ks. Kazimierz Ostrowski. Telefon kontaktowy 517 552 565