Reklama

II Piknik Organizacji Pozarządowych „Wspólna Rodzina – Łomża”

24/06/2015 07:49

II Piknik Organizacji Pozarządowych odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 czerwca, w godz. 11.00-15.00, na Bulwarach nad Narwią. Swój udział potwierdziło ponad 30 łomżyńskich stowarzyszeń, fundacji i spółdzielni socjalnych. Każda z organizacji przygotowała atrakcje dla uczestników: konkurencje sportowe, konkursy, wspólną zabawę, występy taneczne i wokalne, kiermasz książek. 

Będą też stoiska przedstawiające działalność łomżyńskich społeczników, którzy zajmują się pomocą społeczną, kulturą, promocją zdrowia itd., ale też prowadzą działalność gospodarczą: wydawnictwa, przedszkola i szkoły, gastronomię.

Działania biznesowe pozwalają na realizację projektów społecznych. Wszystkie podmioty trzeciego sektora i ekonomii społecznej funkcjonują zgodnie z zasadą non profit, czyli ewentualne zyski przeznaczają na działalność statutową.

- Chcemy pokazać, jak liczne jest w Łomży grono społeczników i jak różnorodna jest nasza działalność. Wspólnie pracujemy dla naszego miasta i jego mieszkańców. Cieszy nas wsparcie Urzędu Miejskiego w Łomży oraz miejskich instytucji – MOSiR i MDK, dzięki którym impreza może się odbyć. Honorowym patronatem objął ją Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski - przekazuje Ewa Sznejder, Wiceprezes Federacji dla Łomży.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości