Reklama

Ile zarabiają nasi posłowie? Sprawdź, co zawarli w oświadczeniach!

27/05/2011 18:31

W ubiegłym roku wszyscy trzej posłowie z naszego regionu zarobili po ponad 120 tys. złotych. W skład "pensji" wchodzi dieta poselska, czyli refundacja kosztów związanych z pełnieniem mandatu posła, oraz uposażenie poselskie, czyli "wypłata". W ubiegłym roku najwięcej (ponad 200 tys. złotych) zarobił poseł PiS Lech Kołakowski.

Najbiednieszym posłem w naszym regionie jest Kazimierz Gwiazdowski z Grajewa. Poseł w 2010 roku zaoszczędził 3.200 złotych. Zarobił zaś nieco ponad 120 tys. złotych. Całe dochody pochodzą z pracy w Sejmie. Jego majątek szacowany jest zaś na ok. 550 tys. Poseł wykazał, że jest właścicielem domu, mieszkania, gospodarstwa rolnego i innych nieruchomości.

Największy dochód w ubiegłym roku osiągnął poseł Lech Kołakowski. Parlamentarzysta oprócz diety poselskiej i uposażenia, czerpie też dochody z wynajmu lokali, których jest właścicielem. W 2010 roku poseł zarobił w ten sposób dodatkowo ponad 72,5 tys. złotych.

Reklama

Poseł Jacek Bogucki z Wysokiego Mazowieckiego wykazał zaś, że jego majątek przestawia najwyższą wartość. Dom, gospodarstwo rolne i zabudowana działka powiększają majątek posła o 1,7 miliona złotych.

Poseł Bogucki dodatkowe pieniądze zarabia w warsztacie samochodowym. Parlamentarzysta wykazał, że w 2010 roku warsztat przyniósł mu ponad 235 tys. złotych przychodu. Dochód, który pozostał z działalności to 3,7 tys. złotych. W sumie w 2010 roku Bogucki zarobił blisko 160 tys. złotych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości