Reklama

IPN w Kupiskach [FOTO]

11/09/2019 07:00

O wybuchu II wojny światowej mieli okazję posłuchać starsi uczniowie z klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach. Placówkę odwiedziła pani Magdalena Dzienis-Todorczuk – specjalista Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku.

Spotkanie  związane było  z obchodzonymi 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pani Magda w interesujący sposób przedstawiła sytuację, jaka panowała na ziemiach polskich we wrześniu 1939 r. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć zdjęcia wykonane  przez żołnierzy Wehrmachtu z omawianego okresu. Ich kopie zostały udostępnione przez Archiwum Państwowe w Łomży.  Spotkanie odbyło się 10 września 2019 roku.

Kolejna wizyta pracowników IPN w naszej szkole jest planowana na początku listopada, tematem przewodnim ma być odzyskanie niepodległości przez Polskę, z szczególnym uwzględnieniem sytuacji na ziemi łomżyńskiej.

Reklama

/nadesłane/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości