O wybuchu II wojny światowej mieli okazję posłuchać starsi uczniowie z klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach. Placówkę odwiedziła pani Magdalena Dzienis-Todorczuk – specjalista Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku.
Spotkanie związane było z obchodzonymi 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pani Magda w interesujący sposób przedstawiła sytuację, jaka panowała na ziemiach polskich we wrześniu 1939 r. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć zdjęcia wykonane przez żołnierzy Wehrmachtu z omawianego okresu. Ich kopie zostały udostępnione przez Archiwum Państwowe w Łomży. Spotkanie odbyło się 10 września 2019 roku.
Kolejna wizyta pracowników IPN w naszej szkole jest planowana na początku listopada, tematem przewodnim ma być odzyskanie niepodległości przez Polskę, z szczególnym uwzględnieniem sytuacji na ziemi łomżyńskiej.
/nadesłane/