Ruszyła rekrutacja do Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej. Jego absolwenci otrzymują dyplomy pozwalające na bycie organistą.
Przesłuchanie kandydatów odbędzie się 3 września (sobota) o godz. 9.00 w siedzibie DIMK w Łomży (gmach Wyższego Seminarium Duchownego).
Zainteresowani powinni posiadać predyspozycje muzyczne: słuch oraz poczucie rytmu. Podczas przesłuchania trzeba będzie zaśpiewać dowolną pieśń kościelną oraz powtórzyć podany schemat melodyczny i rytmiczny.
- Wykłady i ćwiczenia odbywają się w środy w godz. 10.00–16.00 od września do czerwca, natomiast zajęcia indywidualne z instrumentu w czasie ustalonym z wykładowcą. Nauka w Instytucie trwa pięć lat. Studenci zdobywają gruntowną wiedzę z teorii muzyki i liturgii oraz praktyczne umiejętności muzyczne. Absolwent DIMK otrzymuje dyplom, który upoważnia do pełnienia posługi organisty - informuje ks. Kazimierz Ostrowski, dyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej.
Reklama
Wymagane dokumenty: podanie, życiorys, opinia proboszcza o kandydacie, ewentualne świadectwo ukończenia szkoły muzycznej oraz 3 zdjęcia legitymacyjne.
Źródło: Kuria Diecezjalna w Łomży