Reklama

Jak zostać organistą?

23/08/2022 14:33

Ruszyła rekrutacja do Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej. Jego absolwenci otrzymują dyplomy pozwalające na bycie organistą.

Przesłuchanie kandydatów odbędzie się 3 września (sobota) o godz. 9.00 w siedzibie DIMK w Łomży (gmach Wyższego Seminarium Duchownego).

Zainteresowani powinni posiadać predyspozycje muzyczne: słuch oraz poczucie rytmu. Podczas przesłuchania trzeba będzie zaśpiewać dowolną pieśń kościelną oraz powtórzyć podany schemat melodyczny i rytmiczny.

- Wykłady i ćwiczenia odbywają się w środy w godz. 10.00–16.00 od września do czerwca, natomiast zajęcia indywidualne z instrumentu w czasie ustalonym z wykładowcą. Nauka w Instytucie trwa pięć lat. Studenci zdobywają gruntowną wiedzę z teorii muzyki i liturgii oraz praktyczne umiejętności muzyczne. Absolwent DIMK otrzymuje dyplom, który upoważnia do pełnienia posługi organisty - informuje ks. Kazimierz Ostrowski, dyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej.

Reklama

Wymagane dokumenty: podanie, życiorys, opinia proboszcza o kandydacie, ewentualne świadectwo ukończenia szkoły muzycznej oraz 3 zdjęcia legitymacyjne.

Źródło: Kuria Diecezjalna w Łomży

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości