We wtorek 29 października odbędzie się regionalne spotkanie formacyjne Wojowników Maryi. Jego tematem przewodnim będzie proces, jaki trzeba przejść, aby dołączyć do tej dedykowanej wyłącznie mężczyznom wspólnoty maryjnej.
Wojownicy Maryi to katolicka wspólnota męska, którą w 2015 r. założył salezjanin ks. Dominik Chmielewski. Została ona zawiązana podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn, mających miejsce w Lądzie.
By zostać Wojownikiem Maryi, trzeba m.in. uczestniczyć w cyklicznych wydarzeniach organizowanych przez wspólnotę oraz zdać egzamin. W czasie uroczystego zawierzenia, czyli tzw. Pasowania Mieczy, do Wojowników Maryi dołączają nowi członkowie.
I to właśnie temu procesowi, poświęcone będzie jutrzejsze spotkanie tej maryjnej wspólnoty w Łomży. Regionalne spotkanie formacyjne, którego tematem przewodnim będzie właśnie hasło „Jak zostać wojownikiem Maryi?” rozpocznie się o godz. 18.00 w Parafii pw. Bożego Ciała. W jego programie przewidziane są: msza święta, męski różaniec oraz konferencja.
Spotkanie poprowadzi Koordynator Wojowników Maryi Kamil Kowalczyk.
