Reklama

Jarmark Bożonarodzeniowy w Restauracji Retro [FOTO i VIDEO]

15/12/2014 05:14

Święta za pasem. Nadchodzi pora śpiewania kolęd, wypiekania pierniczków i pakowania prezentów. W świąteczną atmosferę wprowadzał w tę niedzielę bożonarodzeniowy jarmark rękodzieła organizowany jak co roku w restauracji "Retro". Już od godz. 12 wśród wielobarwnych przystrojonych stoisk unosił się zapach korzennych ciasteczek, a spacerujący od rana mogli dostać specjalnie przygotowane przez restaurację upominki - sianko pod choinkę lub ręcznie zdobione przez dzieci pierniczki, które zostały wykonane podczas warsztatów.

Na jarmarku nie zabrakło ozdobnych kart świątecznych, stroików i innych ozdób. Kolorystyką i bogactwem wzorów zachwycały przeróżne rodzaje biżuterii - od haftowanej przez rzeźbioną po tę wykonaną z drewna i starych zegarków. Mimo całej strojności i kolorystyki wystaw największym powodzeniem cieszyła się wizyta Mikołaja, z którym można było zrobić sobie zdjęcie oraz wspólne śpiewanie kolęd w wersji ...karaoke. Przybyli licznie goście mogli skosztować świątecznych przysmaków, posłuchać pastorałek oraz odwiedzić liczne stoiska.

Swoim wdziękiem i dobroczynnością wzruszyły odwiedzających łomżyńskie damy z prowadzonej przez Małgorzatę Rytel Szkoły Dam. Na rozpoczętych jeszcze w tym roku zajęciach dziewczynki uczą się przez zabawę. Pretekstem do nauki zachowania przy stole jest wizyta w kawiarni, do słuchania muzyki klasycznej - rysowanie. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w Centrum Katolickim w Łomży.

Reklama

Do wydarzenia najmłodsze pociechy przygotowywały się ponad miesiąc - szykując wymyślne ozdoby, karty i inne upominki, z których dochód przeznaczony jest na pomoc Zuzi - dziewczynki ze zdiagnozowanym potworniakiem. Pieniądze zostaną przeznaczone na jej leczenie i rehabilitację.

Wśród podniosłej świątecznej atmosfery warto było spotkać się na wspólnym kolędowaniu, wypiekaniu i kosztowaniu pierniczków. 

- Przed świętami nasze serca otwierają się na najbliższych - tłumaczyła psycholog i założycielka Szkoły Dam, Małgorzata Rytel - Jesteśmy skłonni zauważyć drugiego człowieka i podzielić się z nim tym, co mamy. To może być drobny gest - wsparcie, dobre słowo czy nawet uśmiech.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości