Dziś o 10.00 w łomżyńskim ratuszu, przy obecności Rady Miasta i zebranych dziennikarzy, prezydent Mieczysław Czerniawski oraz prezes Scania Polska S.A. Alexander Vlaskamp podpisali protokół przekazania nowo zakupionych autobusów miejskich.
Alexander Vlaskamp podkreślił, że dostarczone autobusy zostały wyprodukowane w Polsce, pochodzą ze Słupska, gdzie od 1994 roku koncern ze Szwecji ma nowoczesną fabrykę zatrudniający 700 osób.
- Mam nadzieję, że piękne autobusy będą jeździły już niedługo po pięknych drogach – powiedział na spotkaniu członek Zarządu Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek – ale jest jeszcze wiele do zrobienia.
Obecnie MPK obejmuje 15 linii autobusowych, w tym 4 linie wybiegające poza granice miasta, obejmujące teren gmin: Łomża, Piątnica, Nowogród, Wizna. Łączna długość linii autobusowych wynosi 168 km, rocznie autobusy MPK przewożą ok. 3.6 mln osób.
Podczas dzisiejszego spotkania w Ratuszu rozmawiano m.in. o możliwościach rozwoju współpracy z firmą SCANIA i szwedzkim miastem Sodertalje, z którym Łomża współpracuje od listopada 2007 r.. Okazją do dalszych rozmów będzie majowa wizyta w Sodertalje oficjalnej delegacji z Łomży pod przewodnictwem Prezydenta Mieczysława Czerniawskiego.
Po oficjalnym spotkaniu w ratuszu goście ze Szwecji, radni i obecni dziennikarze zostali zaproszeni na autobusową wycieczkę ulicami Łomży, oczywiście nową Scanią.