Dzisiejszy poranek przywitał nas gęstą mgłą, ograniczającą kierowcom widoczność, czego doświadczyli uczestnicy porannego zdarzenia w województwie podlaskim. Kierujący ciągnikiem mężczyzna, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy seata. 5 osób trafiło do szpitala. Pamiętajmy, że w trakcie mgły powinniśmy zachować szczególną ostrożność na drogach.
Do zdarzenia doszło na drodze gminnej Trzcianne - Wyszowate (pow. moniecki). Kierujący ciągnikiem 48-latek, przy niesprzyjających warunkach drogowych, wyjechał z drogi podporządkowanej, ale nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy seata. Osobówka uderzyła w koło ciągnika, a następnie dachowała. W samochodzie podróżowało 5 osób i wszyscy trafili do szpitala.
To właśnie na październik przypada początek sezonu na gęste mgły, które często ograniczają widoczność niemal do zera. W trakcie mgły kierowcy powinni zachować szczególną ostrożnosć - przede wszystkim zwolnić i zachować odpowiednią odległość od poprzedzającego go pojazdu, a także zwracać szczególną uwagę na otoczenie drogi. Warto przypomnieć, że niedługo przeprowadzone zostaną działania policji, podczas których funkcjonariusze będą eliminowali z ruchu samochody z niesprawnym oświetleniem.
Według aktualnych prognoz, ograniczające widoczność mgły mogą pojawić się również w kolejnych dniach.
fot. policja