Reklama

Jazda we mgle jest niebezpieczna. 5 osób szpitalu po wypadku w regionie

23/10/2019 09:39

Dzisiejszy poranek przywitał nas gęstą mgłą, ograniczającą kierowcom widoczność, czego doświadczyli uczestnicy porannego zdarzenia w województwie podlaskim. Kierujący ciągnikiem mężczyzna, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy seata. 5 osób trafiło do szpitala. Pamiętajmy, że w trakcie mgły powinniśmy zachować szczególną ostrożność na drogach.

Do zdarzenia doszło na drodze gminnej Trzcianne - Wyszowate (pow. moniecki). Kierujący ciągnikiem 48-latek, przy niesprzyjających warunkach drogowych, wyjechał z drogi podporządkowanej, ale nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy seata.  Osobówka uderzyła w koło ciągnika, a następnie dachowała. W samochodzie podróżowało 5 osób i wszyscy trafili do szpitala.

To właśnie na październik przypada początek sezonu na gęste mgły, które często ograniczają widoczność niemal do zera. W trakcie mgły kierowcy powinni zachować szczególną ostrożnosć - przede wszystkim zwolnić i zachować odpowiednią odległość od poprzedzającego go pojazdu, a także zwracać szczególną uwagę na otoczenie drogi. Warto przypomnieć, że niedługo przeprowadzone zostaną działania policji, podczas których funkcjonariusze będą eliminowali z ruchu samochody z niesprawnym oświetleniem.

Reklama

Według aktualnych prognoz, ograniczające widoczność mgły mogą pojawić się również w kolejnych dniach.

fot. policja

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości