Niemal 1,4 promila alkoholu w organizmie wykazało badanie alkomatem u 62-letniego motorowerzysty, który na skutek stracenia panowania nad pojazdem wjechał do rowu. Do zdarzenia doszło w gminie Piątnica.
Wczoraj po godzinie 9:00 wpłynęło zgłoszenie do dyżurnego łomżyńskiej policji, którego treść wskazywała na to, że do przydrożnego rowu na trasie Wiktorzyn - Żelechy wjechał mężczyzna poruszający się motorowerem. Policjanci na miejscu zastali 62-latka leżącego wraz z motorowerem w rowie.
- Od mieszkańca powiatu wyczuwalny był alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że ma on niemal 1.4 promila w organizmie. Jak się okazało, mężczyzna nie dostosował prędkości i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał do przydrożnego rowu, przewracając pojazd - informuje KMP Łomża.
Reklama
Dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd. Grozi mu kara do 2. lat pozbawienia wolności.
źródło: KMP Łomża