W czasie Świąt Wielkanocnych łomżyńska policja odnotowała wypadek, w którym jedna osoba została ranna i 7 kolizji. Aż w pięciu przypadkach funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.
Przekroczenie prędkości przez kierowców
- Pierwsza kontrola miała miejsce w piątkowy poranek w Łomży na ulicy Kraska. Został tam zatrzymany 24-letni kierowca toyoty. Mieszkaniec gminy Śniadowo przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość o 71 kilometrów na godzinę. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Dwie kontrole miały miejsce w Marianowie w sobotę. Jako pierwsza, tuż przed południem, została zatrzymana 45-letnia kierująca skodą. Mieszkanka Olecka jechała 107 kilometrów na godzinę, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 57 kilometrów na godzinę. Kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych - mówi KMP Łomża
Reklama
Więcej zatrzymań i więcej mandatów
Po 21 w tym samym miejscu został zatrzymany 64-letni kierowca mazdy. Obywatel Niemiec jechał o 66 kilometrów za szybko. Został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych. Dwie kolejne kontrole miały miejsce w niedzielny świąteczny poranek, również w Marianowie. jako pierwszy tuż po 8 został zatrzymany 36-letni kierowca opla. Mieszkaniec Ełku jechał 106 kilometrów na godzinę, w miejscu gdzie dopuszczalne jest 50 kilometrów na godzinę. Godzinę później na tym samym punkcie kontrolnym został zatrzymany kierowca mercedesa. Obywatel Litwy przekroczył w tym miejscu prędkość o 60 kilometrów na godzinę. Obaj zostali ukarani mandatami w wysokości po 1500 złotych każdy - informuje KMP Łomża
Reklama
źródło: KMP Łomża