Przy bramach stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży przy ul. Zjazd stanęła nowa postać. Pojawiła się tam figurka jelenia, przygotowana z okazji jubileuszu Łomżyńskiego Klubu Sportowego.
Jelonek został udekorowany klubowym szalikiem, który założył mu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Zwierzę prezentuje również herb łomżyńskiego klubu. Podkreśla sportową i lokalną symbolikę.
Figura ma być nie tylko elementem dekoracyjnym, ale również symbolem lokalnej tożsamości i dumy ze stuletniej tradycji sportowej Łomży. Jelonek w biało-czerwonych barwach ma przypominać o historii klubu i jego znaczeniu dla mieszkańców.
Nowa figura będzie towarzyszyć ważnym wydarzeniom sportowym i miejskim obchodom. 2 maja zwierzak będzie witać uczestników uroczystości Dnia Flagi. W programie zaplanowano m.in. start obchodów o godzinie 10:00, „Bieg z Flagą” o 10:30 oraz Biało-Czerwony Turniej Piłki Nożnej o 12:30.
Z kolei 3 maja, jelonek po raz pierwszy przywita kibiców udających się na mecz ŁKS-u Łomża z Legią II Warszawa. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.
fot. Prezydent Mariusz Chrzanowski