Reklama

Jest kandydat na nowego biskupa

20/06/2011 06:56

Nowym biskupem łomżyńskim zostanie ks. Janusz Stepnowski z Ostrołęki, który do tej pory pracował w Kongregacji ds. Biskupów? Dziś pisze o tym "Rzeczpospolita". Ks. Stepnowski zastąpiłby bpa Stanisława Stefanka, którego rezygnacja z powodu ukończenia 75. lat została przyjęta w Watykanie.

Dziennik powołuje się na swoje źrodła, wg których w diecezji łomżyńskiej możliwy byłby "watykański desant".

Ks. Janusz Stepnowski z Kongregacji ds. Biskupów przez wiele lat pracował u boku prefekta tej kongregacji kard. Giovanniego Battisty Re, który w ubiegłym roku odszedł na emeryturę.

Zdaniem dziennikarzy "Rzeczpospolitej" to właśnie jego nominacja jest prawdopodobna.

Nominacje nowych biskupów zostaną ogłoszone najprawdopodobniej dopiero z końcem sierpnia i po wakacjach. Oprócz diecezji łomżyńskiej na nowego pasterza czeka też diecezja lubelska, archidiecezja katowicka, a także diecezja warszawsko- praska i krakowska.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości