Nowym biskupem łomżyńskim zostanie ks. Janusz Stepnowski z Ostrołęki, który do tej pory pracował w Kongregacji ds. Biskupów? Dziś pisze o tym "Rzeczpospolita". Ks. Stepnowski zastąpiłby bpa Stanisława Stefanka, którego rezygnacja z powodu ukończenia 75. lat została przyjęta w Watykanie.
Dziennik powołuje się na swoje źrodła, wg których w diecezji łomżyńskiej możliwy byłby "watykański desant".
Ks. Janusz Stepnowski z Kongregacji ds. Biskupów przez wiele lat pracował u boku prefekta tej kongregacji kard. Giovanniego Battisty Re, który w ubiegłym roku odszedł na emeryturę.
Zdaniem dziennikarzy "Rzeczpospolitej" to właśnie jego nominacja jest prawdopodobna.
Nominacje nowych biskupów zostaną ogłoszone najprawdopodobniej dopiero z końcem sierpnia i po wakacjach. Oprócz diecezji łomżyńskiej na nowego pasterza czeka też diecezja lubelska, archidiecezja katowicka, a także diecezja warszawsko- praska i krakowska.