Wczoraj prezydent Mariusz Chrzanowski ogłosił nabór kandydatów na stanowisko naczelnika nowego wydziału w Urzędzie Miejskim w Łomży. Jako pierwszy wybrany zostanie naczelnik Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji. Kandydaci na to stanowisko mogą już składać swoje oferty.
Wśród wymagań niezbędnych, obowiązujących wszystkich kandydatów, znalazły się m.in. takie jak wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: dziennikarstwo, socjologia, politologia, komunikacja społeczna, stosunki międzynarodowe, europeistyka, marketing, Public Relations; co najmniej 5 lat stażu pracy - według kryteriów obowiązujących przy ustalaniu okresów pracy wymaganych dla pracowników zatrudnianych w urzędach administracji publicznej lub 5 -letnie prowadzenie działalności gospodarczej, koniecznie związane z realizacją zadań z zakresu Public Relations lub na stanowisku dziennikarza/rzecznika prasowego; bardzo dobra znajomość przepisów prawa prasowego, prawa autorskiego, ustawy o dostępie do informacji publicznej, ustawy o ochronie danych osobowych, ustawy o pracownikach samorządowych, KPA, ustawy Kodeks pracy; znajomość zasad kreowania marki, marketingu miejsc, identyfikacji wizualnej; umiejętność korzystania z mediów społecznościowych; znajomość lokalnego i krajowego rynku mediów; dobra znajomość języka angielskiego; umiejętność obsługi komputera: Word, Excel, PowerPoint, Internet, Lex.
Oprócz tego mile widziane będzie doświadczenie zawodowe we wdrażaniu kompleksowych strategii komunikacji i/lub promocji, znajomość dodatkowego języka obcego, znajomość programów graficznych i doświadczenie na stanowisku kierowniczym.
Osoba, która zostanie zatrudniona na stanowisku naczelnika zajmie się wykonywaniem zadań z zakresu obsługi prasowej Prezydenta i Urzędu Miejskiego, nadzorem nad realizacją polityki informacyjnej i strategii medialnej Urzędu, nadzorem nad przygotowywaniem materiałów i informacji do mediów i na stronę internetową Miasta, przygotowywaniem wystąpień i pism okolicznościowych, przygotowywaniem materiałów merytorycznych oraz graficznych na konferencje prasowe, nadzorem nad aktualizacją strony internetowej oraz administrowaniem profilami Miasta na portalach społecznościowych.
Do zadań nowego naczelnika należeć będzie też realizacja strategii promocji Miasta, podejmowanie inicjatyw, organizacja i współudział w imprezach promujących Miasto, przygotowywanie materiałów promocyjnych, w tym multimedialnych oraz ich rozpowszechnianie, współpraca z wydziałami Urzędu, jednostkami miejskimi i środowiskami lokalnymi oraz instytucjami i organizacjami ogólnopolskimi i międzynarodowymi w zakresie promocji Miasta, prowadzenie spraw z zakresu współpracy zagranicznej i z miastami partnerskimi, a także obsługa delegacji i gości krajowych i zagranicznych.
Osoba wyłoniona w konkursie może liczyć na umowę o pracę w wymiarze pełnego etatu. Pierwsza umowa może być zawarta na okres sześciu miesięcy z możliwością przedłużenia i z wynagrodzeniem zgodnym z Regulaminem Wynagradzania Pracowników Urzędu Miejskiego w Łomży. Osoba wyłoniona w naborze może zostać skierowana do odbycia służby przygotowawczej kończącej się egzaminem.
Zainteresowane osoby mogą już składać swoje oferty wraz z kompletem wymaganych dokumentów osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres: Urząd Miejski w Łomży, Wydział Organizacji i Kadr, p. 123,18-400 Łomża, ul. Stary Rynek 14. Oferty muszą znajdować się w zamkniętych kopertach opatrzonych dopiskiem: „Oferta Pracy: Naczelnik WKP". Termin składania ofert upływa dnia 31 lipca 2015 r. o godz. 15.30 - decyduje data wpływu oferty do Urzędu. Aplikacje, które wpłyną do Urzędu Miejskiego po upływie określonego terminu nie będą rozpatrywane.