Reklama

Jest szansa na nowy tomograf

16/03/2011 12:21

Jest szansa na to, że Szpital Wojewódzki w Łomży dostanie nowy tomograf- informuje Polskie Radio Białystok. Władze województwa nie mówią "nie".

Jak informuje Radio Białystok, wszystko wskazuje na to, że znajdą się pieniądze na jednoczesny zakup dwóch tomografów- dla szpitala w Łomży i w Suwałkach. Każdy z nich ma kosztować blisko 3 miliony złotych.

Oba szpitale- i w Łomży, i w Suwałkach, są w bardzo podobnej sytuacji. Tomografy znajdujące się w posiadaniu placówek są przestarzałe i wyeksploatowane. Łomżyński potrafi tygodniami stać nieczynny z powodu awarii cześci sprowadzanej z zagranicy.  Poza tym sprzęt nie jest już w stanie wykonać zaawansowanych badań.

Reklama

O nowy tomograf zabiegał dziś dyrektor szpitala w Suwałkach. Podczas spotkania z marszałkiem województwa Jarosławem Dworzańskim okazało się, że jest szansa, by nowy sprzęt trafił także do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama