Reklama

Jeździsz na LPG? Tu już nie możesz parkować!

09/06/2011 06:21

"Zakaz wjazdu pojazdów zasilanych instalacją LPG"- tabliczki z takim napisem pojawiły się ostatnio przy wjeździe do podziemnych garaży na osiedlu należącym do Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa. Mieszkańcy są zdziwieni- w ramach oszczędności wiele samochodów zasilanych jest gazem. Teraz mogą mieć problem z zaparkowaniem.

- Nowe bloki, które mają wybudowane garaże podziemne, mają jednocześnie bardzo mało miejsc parkingowych "na powierzchni". Aut zasilanych gazem jest naprawdę dużo, więc jeśli zechcemy być w zgodzie z nowym zakazem, zabraknie miejsc do parkowania!- mówią zdziwieni mieszkańcy.

Okazuje się jednak, że Łomża nie jest pierwszym miastem, gdzie takie zakazy zostały wprowadzone. W większych miastach funkcjonują nawet od kilku lat, także na parkingach przy centrach handlowych. Wszystko w imię bezpieczeństwa, pojmowanego przez zarządców budynków jako ograniczenie dostępu do parkingów,

Reklama

Tymczasem jedynym aktem prawym regulującym tę kwestię jest rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie i jego nowelizacja z 12 marca 2009 r. Rozporządzenie mówi o tym, że na parkingach podziemnych, na których parkują samochody zasilane LPG, powinna być stosowana wentylacja "mechaniczna, sterowana czujkami niedopuszczalnego poziomu stężenia gazu propan-butan". Rozwiązaniem jest więc zamontowanie w garażach wentylacji i czujników.

Nie istnieją jednak dokumenty sankcjonujące wprowadzenie zakazu wjazdu pojazdów na podziemne parkingi.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości