Jubileusz 20-lecia Parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Łomży [FOTO]

08/05/2023 20:24

Dziś (8.05) Parafia pw. Św. Andrzeja Boboli w Łomży obchodzi swoje 20-lecie. Z tej okazji odbyła się Uroczystość Jubileuszowa, podczas której Mszę św. odprawił Ks. bp Janusz Stepnowski. Jubileusz transmitowała Telewizja TRWAM.

Dziś (8.05) Parafia pw. Św. Andrzeja Boboli w Łomży obchodzi swoje 20-lecie. Zgromadzeni goście oraz parafianie wzięli udział w Uroczystości Jubileuszowej, która zakończyła się Mszą świętą dziękczynną odprawioną przez Ks. bp Janusza Stepnowskiego. Od godziny 17:30 do 20:00 Uroczystość Jubileuszowa była transmitowana przez Telewizję TRWAM. 

W Uroczystości Jubileuszowej 20-lecia erygowania parafii udział wzięli m.in. Wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś, Dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Bogumiła Olbryś, Senator Marek Komorowski, Zastępca prezydenta miasta Andrzej Garlicki oraz Starosta Marek Szabłowski.


- To przede wszystkim miejsce spotkań mieszkańców Łomży z Panem Bogiem. Bardzo piękne miejsce, pięknie położone. Ten kościół (...) zrzesza mnóstwo ludzi, którzy są wiernymi. Nigdy nie ma wolnych ławek, ludzie zawsze chętnie przychodzą jednoczyć się z Bogiem, ale też porozmawiać o różnych problemach, pośpiewać, pomodlić się. Jest to miejsce nie tylko modlitwy, ale też radosne - powiedział wicemarszałek Marek Olbryś 

 

Proboszcz ks. kanonik dr Andrzej Popielski podziękował wszystkim zgromadzonym i organizatorom za czynny udział w Jubileuszu 20-lecia Parafii. 

 

- W roku Jubileuszu 20-lecia naszej parafii gromadzimy się w naszej świątyni, aby podziękować Bogu i ludziom dobrej woli za ten piękny czas. Ten Jubileusz zachęca nas, abyśmy bardziej otwierali się na działanie Bożej łaski w naszym życiu i w ten sposób przyczyniali się do budowania pokoju przede wszystkim w naszym sercu, w naszych rodzinach i na całym świecie - powiedział proboszcz parafii ks. kanonik dr Andrzej Popielski

 

Przebieg 20-lecia Parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Łomży ↓

 

  • 17:30 -  transmisja z powitania pielgrzymów, radiosłuchaczy i telewidzów prowadzona przez ks. dr Pawła Nocko
  • Program słowno-muzyczny pt. „Szukam własnej drogi” w wykonaniu młodzieży.
  • 17:55 ksiądz kanonik dr Andrzej Popielski przedstawił informacje o swojej parafii
  • 18:00 modlitwa Regina Caeli, którą poprowadził wikariusz parafii — ksiądz Waldemar Górski
  • Eucharystia oraz kazanie, które wygłosił Ks. Bp dr Janusz Stepnowski, ordynariusz diecezji łomżyńskiej.
Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/01/2025 08:51

Najnowsze rolki



Najnowsze wiadomości