Łomżyńscy policjanci zapraszają mieszkańców Łomży i okolic do udziału w działaniach profilaktycznych pn. Dzień Bezpieczeństwa, w ramach którego zostanie przeprowadzona akcja edukacyjna Plaża 2015 oraz pokaz ratownictwa medycznego i zabezpieczenie zdarzenia drogowego.
Głównym celem planowanych działań jest poprawa bezpieczeństwa i porządku na obszarach wodnych i terenach przyległych oraz podniesienie świadomości osób wypoczywających nad wodą oraz przypomnienie zasad postępowania na miejscu zdarzenia drogowego.
AKCJA PLAŻA 2015
Dzień działań – 17 lipca 2015 roku Miejsce działań – Plaża Miejska obok Mostu Hubala w Łomży Czas działań – od godz. 10.00 do godz. 15.00Program działań PLAŻA przewiduje:
pokazy sprzętu Policji, Straży Pożarnej, Straży Rybackiej gry i konkursy związane z bezpieczeństwem podczas wakacji dmuchana bramka i dart możliwość zdjęcia odcisku palca pokaz tresury psów służbowych pokaz taktyk i technik interwencji pokaz udzielania pierwszej pomocy stoisko nadleśnictwa i sanepid – u, ŁPK Doliny Narwi oraz Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu MiastaDo udziału zostali zaproszeni przedstawiciele Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja", Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, Nadleśnictwa Łomża, Sanepidu, MOSiR – u, Straży Rybackiej, Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, Urzędu Miasta czy MPK Łomża.
AKCJA „TRZY KROKI DO... PRZEJŚCIA"
Mundurowi chcą również przypomnieć zasady postępowania na miejscu zdarzenia drogowego i przedstawić współdziałanie służb ratunkowych.
Pokaz ratownictwa medycznego i współdziałania służb przy udziale Grupy Ratowniczej „Nadzieja" z wykorzystaniem autobusu „Pierwszej Pomocy" MPK Łomża odbędzie się również 17 lipca 2015 roku na parkingu przy Centrum Katolickim na ul. Zawadzkiej w Łomży.
Czas działań – od godz. 11.00 do 12.30
Działania rozpoczną akcję profilaktyczną łomżyńskiej Policji, której celem będzie poprawa bezpieczeństwa pieszych.