Anna Kaczyńska zajęła czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata Open kobiet, zwanych Olimpiadą Karate. Zawody rozgrywane były w Tokio. - Sensei Anna Kaczyńska uplasowała się w gronie czterech najlepszych zawodniczek świata- informuje Dariusz Syrnicki, prezes i trener Łomżyńskiego Klubu Karate.
- Były to wyjątkowe zawody, ponieważ po raz pierwszy w historii światowego karate kobiety walczyły o prymat w jednej kategorii wagowej. Nie liczyły się ani waga, ani wzrost 37 zawodniczek, które zostały wyselekcjonowane poprzez cykl światowych turniejów na wszystkich kontynentach- relacjonuje Syrnicki.
W zawodach, które rozegrano w Tokio, brały udział reprezentantki Japonii, Iranu, Rosji, Kanady, Węgier, Bangladeszu, Hiszpanii, Niemiec, Kazachstanu, Ukrainy, Południowej Afryki, Kuwejtu, Włoch, Nowej Zelandii oraz czteroosobowa ekipa z Polski.
Sensei Kaczyńska wygrała trzy pojedynki, kolejno z zawodniczkami z Węgier, Japonii i Rosji.
W półfinale spotkała się z czterokrotną mistrzynią świata wagi średniej Anastazją Krupinową. Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku sędziowie przyznali zwycięstwo Rosjance, która w finale pokonała Kanadyjkę Julie Lamarre zdobywając po raz pierwszy w historii tytuł bezwzględnej Mistrzyni Świata.
Wielki sukces odniesiony w Japonii to kolejne tegoroczne dokonanie Anny Kaczyńskiej. W marcu w Paryżu zawodniczka zdobyła tytuł bezwzględnej Mistrzyni Europy, a w czerwcu wywalczyła tytuł Mistrzyni Ameryk w wadze ciężkiej w Nowym Jorku.
Wyjazd do Tokio nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie sponsorów: firmy IT Card i Banku Spółdzielczego w Zambrowie.