Maciej Borysewicz, Wojciech Dzierzgowski i Lech Kołakowski jak do tej pory potwierdzili swoją obecność podczas debaty, którą dla kandydatów do Sejmu organizuje samorząd studencki Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Debata dotyczyć ma spraw związanych z Łomżą i jest otwarta dla wszystkich.
Debata organizowana przez studentów odbędzie się pod hasłem "Porozmawiajmy o Łomży".
Każdy z kandydatów będzie miał dwie minuty na przedstawienie się. Potem uczestnicy będą musieli dokończyć zdanie czytane przez prowadzącego.
Studenci chcą też poznać konkretne sposoby rozwiązywania problemów, preferowane przez polityków. Kandydaci będą musieli wskazać główny problem Łomży i zaproponować najlepsze rozwiązanie kwestii poruszonych przez prowadzącego.
Na koniec uczestnicy debaty będą zmagać się z odpowiedziami na wylosowane pytania.
- Pytania niech zostaną niespodzianką. Dodam, że zostały one autoryzowane przez uczelnie, więc nie będzie problemów z obiektywizmem- zapewnia Sebastian Chrzanowski z samorządu studenckiego PWSIiP.
Debata prowadzona przez studentów łomżyńskiej uczelni została zaplanowana na środę, 5. października. Rozpocznie się o godz. 12.00.