Dziesięć komitetów wyborczych- w tym nie tylko "giganci polityczni", ale i mniejsze ugrupowania- zarejestrowało się w naszym okręgu wyborczym. O północy minął termin rejestracji kandydatów przed jesiennymi wyborami. Na listach nie ma jednak wielu kandydatów z Łomży.
W wyborach do Sejmu Państwowa Komisja Wyborcza w okręgu nr 24 (objemującym Łomżę) zarejestrowała dziesięć komitetów wyborczych.
Z komitetu PiS, jako jedyny łomżyniak, startuje Lech Kołakowski.
Polska Partia Pracy- Sierpień "80 wystawiła 20 kandydatów, wśród nich dwóch łomżyniaków: Tomasza Wachowskiego i Przemysława Kamińskiego.
Nowa Prawica Janusza Korwina- Mikke nie zdecydowała się na kandydata z naszego miasta. Na liście są 22 osoby z regionu.
Nasz Dom Polska- Samoobrona Andrzeja Leppera w Łomży stawia na Józefa Fierteka, który zajmuje drugą pozycję.
Ruch Palikota zarejestrował dwie łomżynianki: Grażynę Jankowską i Barbarę Wojnarowską.
PO, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, stawia na Macieja Borysewicza. Na 15. pozycji znalazła się też radna Edyta Śledziewska.
Z Komitetu Wyborczego Prawica w naszym mieście startuje Halina Szymańska.
Swoich kandydatów, wśród 27 zarejestrowanych osób, nie mamy za to w ugrupowaniu Polska Jest Najważniejsza.
PSL stawia zaś na Wojciecha Dzierzgowskiego (na szóstej pozycji) i Adama Wykowskiego.
SLD wystawiło Marka Mindę i Aleutynę Kołos.
Do Senatu w okręgu łomżyńsko- suwalskim wystartuje sześć osób. Z Łomży na listach znajdzie się dwóch Mieczysławów Bagińskich- jeden znany, z PSL, drugi zaś z komitetu Nasz Dom Polska- Samoobrona Andrzeja Leppera. Z łomżyniakami o jeden mandat będą walczyć kandydaci z Warszawy, Augustowa, Suwałk i Białegostoku.