Cztery pojazdy ciężarowe i jednen osobowy uczestniczyły w zdarzeniu drogowym na DK8 w kierunku Białegostoku. Jedna z ciężarówek przewoziła akumulatory, które uległy uszkodzeniu. - Kwas rozlewa się na jezdnię - przekazuje policja.
Wstępne ustalenia policji wskazują, że na wysokości miejscowości Łyski prawdopodobnie kierujący ciężarowym mercedesem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w pojazd poprzedzający marki volvo, jadący z naczepą. W wyniku efektu domina doszło do uszkodzenia jeszcze trzech pojazdów.
Łącznie w zdarzeniu brały udział 4 ciężarówki i 1 osobówka. Do szpitala trafiły 3 osoby: kierowca mercedesa, który prawdopodobnie przyczynił się do zaistnienia zdarzenia oraz 2 osoby podróżujące osobowym suzuki. Są to informacje wstępne.
- Jeden z ciężarowych pojazdów przewoził akumulatory które uległy uszkodzeniu, kwas rozlewa się na jezdnię - przekazuje nadkom. Tomasz Krupa z KWP w Białymstoku.
DK8 w kierunku Białegostoku jest całkowicie zablokowana. Samochody ciężarowe z Zambrowa kierowane są na Wysokie Mazowieckie

fot. Kolizyjne Podlasie