Reklama

Karatecy wrócili z medalami

20/12/2011 07:53

Sześć medali zdobyli młodzi karatecy z Łomżyńskiego Klubu Karate na rozegranych w Warszawie Mistrzostwach Europy Juniorów Karate Kyokushin. - W skład reprezentacji Polski ŁKK wystawił najwięcej zawodników spośród polskich klubów, bo aż siedmiu: dwie młodziczki (14-15 lat), dwie juniorki i trzech juniorów (16-17 lat)- informuje Dariusz Syrnicki, prezes ŁKK. W zawodach wzięło udział 153 zawodników.

- Pod względem zdobyczy medalowych ŁKK uplasował się zdecydowanie na pierwszym miejscu- dodaje z dumą Syrnicki.

W konkurencji kata (układy) tytuł Mistrza Europy juniorów zdobył Maciej Tercjak.

W tej samej konkurencji, lecz w kategorii młodziczek, tytuł Wicemistrzyni Europy zdobyła Karolina Mroczkowska.

- Karolina okazała się bardzo wszechstronną zawodniczką zdobywając jako jedyna medale w dwóch konkurencjach. Triumfowała i zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w konkurencji kumite, czyli walkach rozgrywanych w tym roku w systemie „japońskim”, co oznacza, że dozwolony jest pełny zakres stosowanych technik, tak jak na turniejach seniorskich- tłumaczy prezes ŁKK.

Reklama

Karolina Mroczkowska stoczyła bardzo ciężki i emocjonujący pojedynek półfinałowy z mistrzynią Rosji. Po dogrywce sędziowie zdecydowali o zwycięstwie Polki. Była to jedna z niewielu walk, w której nie triumfował reprezentant Rosji.

Zawodnicy tego właśnie kraju zdominowali zawody, stając najczęściej na najwyższym stopniu podium.

- Potwierdzili w ten sposób opinię, że są najlepsi na świecie- przyznaje Syrnicki.


Zawodniczka ŁKK Edyta Pankowska zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Europy w kategorii 55kg juniorek.

Reklama

- Z czterech pojedynków, pierwszy stoczyła również z reprezentantką Rosji. Wygrała po dogrywce, jak i kolejne dwa pojedynki. W finale musiała jednak uznać wyższość kolejnej mistrzyni Rosji- informuje trener Syrnicki.

Zawodnicy ŁKK przywieźli także brązowe medale. Zdobyli je Izabela Chaberek (juniorki +60kg) i Hubert Kalski (junior -75kg).

Szamil Szabajew (junior -65kg) po wygraniu jednego pojedynku z reprezentantem Włoch, w kolejnym uległ przeciwnikowi po dogrywce. Pierwszy pojedynek przegrała Natalia Sieniawska (młodziczki -55kg).

Reklama

Mistrzostwa Europy Juniorów Karate Kyokushin zostały rozegrane w Warszawie w sobotę, 17. grudnia.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości