Reklama

Karatecy z workiem medali. Pokazali klasę.

17/03/2014 10:31

Trzy złote, trzy srebrne i pięć brązowych medali przywieźli zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate z Mistrzostw Polski Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Zamościu. Triumfowała Karolina Mroczkowska.

Karolina Mroczkowska, aktualna mistrzyni Europy, zdobyła podczas mistrzostw aż dwa złote krążki.

- Tym razem, jako pełnoletnia, konkurowała po raz pierwszy z seniorkami w konkurencji kata (układy). Jako że nie ma jeszcze ukończonych 18 lat, w walkach konkurowała z juniorkami, nie dając szans przeciwniczkom w kolejnych pojedynkach- informuje Dariusz Syrnicki, prezes Łomżyńskiego Klubu Karate.

Drugie miejsce w stawce szesnastu zawodniczek konkurencji kata juniorek zajęła Klaudia Lanczewska.

Dobrze zaprezentowali się również seniorzy, zdobywając pięć medali.

Reklama

W kategorii ciężkiej srebro zdobył  Marcin Banach, przegrywając jedynie finał z aktualnym wicemistrzem Polski Julianem Szerszeniem z Warszawy. Po brązowym medalu, także w kategorii ciężkiej,  zdobyli Tomasz Dyl i Kamil Mieczkowski pokonując zawodników z Ełku i Lublina.

- Dwa brązowe medale w konkurencji kata i kumite (walki) zdobył Maciej Tercjak. Nasi młodzicy: Weronika Zarańska, Wiktoria Korytkowska i Tomasz Stachacz zdobyli po jednym krążku każdego koloru- dodaje Syrnicki.

W rozgrywanych w sobotę, 15. marca Mistrzostwach Polski Makroregionu Wschodniego i  Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Zamościu rywalizowały 43 kluby z czterech województw. W klasyfikacji drużynowej łomżyńska ekipa uplasowała się na drugim miejscu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości