Trzy złote, trzy srebrne i pięć brązowych medali przywieźli zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate z Mistrzostw Polski Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Zamościu. Triumfowała Karolina Mroczkowska.
Karolina Mroczkowska, aktualna mistrzyni Europy, zdobyła podczas mistrzostw aż dwa złote krążki.
- Tym razem, jako pełnoletnia, konkurowała po raz pierwszy z seniorkami w konkurencji kata (układy). Jako że nie ma jeszcze ukończonych 18 lat, w walkach konkurowała z juniorkami, nie dając szans przeciwniczkom w kolejnych pojedynkach- informuje Dariusz Syrnicki, prezes Łomżyńskiego Klubu Karate.
Drugie miejsce w stawce szesnastu zawodniczek konkurencji kata juniorek zajęła Klaudia Lanczewska.
Dobrze zaprezentowali się również seniorzy, zdobywając pięć medali.
W kategorii ciężkiej srebro zdobył Marcin Banach, przegrywając jedynie finał z aktualnym wicemistrzem Polski Julianem Szerszeniem z Warszawy. Po brązowym medalu, także w kategorii ciężkiej, zdobyli Tomasz Dyl i Kamil Mieczkowski pokonując zawodników z Ełku i Lublina.
- Dwa brązowe medale w konkurencji kata i kumite (walki) zdobył Maciej Tercjak. Nasi młodzicy: Weronika Zarańska, Wiktoria Korytkowska i Tomasz Stachacz zdobyli po jednym krążku każdego koloru- dodaje Syrnicki.
W rozgrywanych w sobotę, 15. marca Mistrzostwach Polski Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Zamościu rywalizowały 43 kluby z czterech województw. W klasyfikacji drużynowej łomżyńska ekipa uplasowała się na drugim miejscu.