Reklama

Karolina podwójnie najlepsza

14/10/2013 07:39

Dwa złote medale i statuetkę najlepszej zawodniczki zdobyła Karolina Mroczkowska podczas rozegranych w sobotę w Sieradzu, w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostw Polski Juniorów. Zawodniczka Łomżyńskiego Klubu Karate triumfowała w dwóch konkurencjach: kata (układy) i kumite (wolna walka).

- W pierwszej z tych konkurencji, która odbywa się w dwóch turach, Karolina zdobyła największą ilość punktów i z wyraźną przewagą wyprzedziła 21 swoich konkurentek. W walkach natomiast stoczyła 4 pojedynki w kategorii lekkiej (-55kg). Pierwsze trzy rozstrzygnęła już w pierwszej rundzie i dopiero finał był bardziej wymagający. Jej przeciwniczka z Warszawy również pewnie przeszła eliminacje i zapowiadał się mocny finał. Faktycznie pierwsza runda nie dała rozstrzygnięcia i sędziowie zarządzili dogrywkę. Nasza zawodniczka nadal konsekwentnie stosując mocne, niskie kopnięcia na uda spowodowała, że przeciwniczka przeszła do defensywy i ledwo dotrwała do końca rundy. Werdykt sędziów 5-0 nie pozostawił wątpliwości kto tego dnia jest lepszy - relacjonuje trener i prezes klubu Dariusz Syrnicki.

Mroczkowska okazała się po raz kolejny bardzo wszechstronną zawodniczką triumfując w dwóch konkurencjach. Miesiąc temu dokonała podobnej sztuki na Otwartych Mistrzostwach Wielkiej Brytanii w Londynie zdobywając również dwa złote medale. Ostatnie jej starty są dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Karolina jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży i stypendystką Ministra Edukacji Narodowej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości