Reklama

Każdy chciał być najlepszy. Pierwsze wyścigi pychówek przejdą do historii [FOTO i VIDEO]

28/06/2014 17:12

Ogromną ambicją i wolą zwycięstwa wykazali się zawodnicy, którzy wzięli udział w pierwszych w regionie wyścigach pychówek na rzece Narew. Zawody, zorganizowane przez MOSiR z okazji piątej rocznicy funkcjonowania tej instytucji, przyciągnęły wioślarzy z Łomży oraz z miejscowości położonych nad Narwią, od Wizny aż za Nowogród.

Pomysł organizacji tak nietypowych zawodów okazał się strzałem w przysłowiową "dziesiątkę". Impreza zdołała zgromadzić liczną grupę łomżyniaków, którzy głośno dopingowali swoich faworytów walczących z wartkim nurtem rzeki i swoimi rywalami. Przekrój wieku i doświadczenia zawodników mógł zaskoczyć. Byli tacy, którzy na "pychówkach" pływają już przeszło pół wieku ale znalazł się też śmiałek, który dopiero przed tygodniem, specjalnie na te zawody, opanował sztukę poruszania się po rzece na tej łódce.

Choć dla zawodników i wspierających ich rodzin i znajomych zajęte miejsca z pewnością były ważne, to biorąc pod uwagę całość imprezy najistotniejsze wydaje się to, że całe rodziny odeszły tego dnia od telewizorów czy komputerów i spędziły kilka godzin zdrowo na świeżym powietrzu. Oprócz obserwowania zmagań wioślarzy, organizatorzy zadbali również o inne atrakcje, dzięki czemu mieszkańcy Łomży i okolic mogli w ciekawy i nietypowy sposób wypocząć nad rzeką mimo braku pogody do plażowania. Jak widać Narew ma dużo do zaoferowania oprócz plaży i kąpieli. Trzeba tylko dostrzec te możliwości, wpaść na pomysł i go zrealizować. To ostatnie zadanie świetnie wypełnia łomżyński MOSiR, który jest wciąż otwarty na inicjatywy mieszkańców i chętnie podejmuje się organizacji imprez takich, jak dzisiejsza.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama