Policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy ciągnika. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.
W sobotę (6.05) w godzinach popołudniowych, policjanci otrzymali zgłoszenie o pijanym kierowcy ciągnika. Nietrzeźwym traktorzystą okazał się być 43-letni mieszkaniec gminy Mały Płock, u którego przeprowadzone badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.
Policja informuje, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.
źródło: KPP Kolno
zdj. główne: pixabay.com