Reklama

Kierowca ciężarówki z fałszywym zezwoleniem

14/06/2023 11:59

Inspektorzy z łomżyńskiego oddziału WITD w Białymstoku skontrolowali ciężarówkę jadącą drogą ekspresową S61. Okazało się, że kierowca miał przy sobie podrobione zezwolenie.

Kontrola przeprowadzona została 12 czerwca na MOP Zabiele. Kierowca przewoził w ciężarówce artykuły kosmetyczne i chemiczne na trasie z Serbii na Łotwę.

- Kierowca okazał zezwolenie wielokrotne uprawniające do wykonywania międzynarodowego transportu drogowego. Przedstawiony dokument wzbudził wątpliwości kontrolujących co do jego oryginalności. Sprawdzenie zabezpieczeń wykazało, że  nie jest zezwoleniem wydanym przez Europejską Konferencję Ministrów Transportu  lecz jego falsyfikatem. Kierujący nie okazał do kontroli innego ważnego zezwolenia. W związku z okazaniem fałszywego dokumentu przejazd uznano jako przewóz bez zezwolenia. Wobec przedsiębiorcy, właściciela ciężarówki wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 12 000 złotych. Do czasu opłacenia kaucji oraz okazania ważnego zezwolenia pojazd usunięto na parking strzeżony - informuje WITD w Białymstoku.

Reklama

Kierowcę przekazano funkcjonariuszom policji.

zdj. WITD w Białymstoku

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości