Reklama

Kierowcy "za karę" dostaną ulotki

22/09/2011 07:09

30 tysięcy samochodów jest zarejestrowanych w Łomży. Każdy z nich emituje do atmosfery zanieczyszczenia szkodzące naszemu zdrowiu, a czasem zagrażające życiu. Dlatego dziś, w Europejskim Dniu Bez Samochodu, kluczyki zostaw w domu!- apelują uczniowie Technikum Ochrony Środowiska w Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży.

Każdy litr paliwa zużytego przez samochód to 2,5 g dwutlenku węgla w atmosferze- apelują uczniowie technikum.

Dlatego młodzież przygotowała specjalne ulotki, które będą dziś zostawiać za wycieraczkami samochodów zaparkownych w mieście. Alternatywą dla czterech kół ma być spacer, rower lub ekologiczny autobus miejski.

- Na koniec 2007 roku w Łomży było zarejestrowanych 25 tys. samochodów (ponad 19,5 tys. stanowiły samochody osobowe). Trzy lata później aut było w naszym mieście już prawie 30 tys., w tym ponad 23 tys. osobowych- podaje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta Łomży.

Reklama

Dzień Bez Samochodu w Polsce obchodzony jest od 2002 roku pod patronatem Ministerstwa Środowiska. W całej Europie 22 września to zwieńczenie międzynarodowej kampanii ekologicznej Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości