Reklama

Kłusownicy wpadli na starorzeczu

05/04/2011 18:16

Policjanci z Łomży zatrzymali czterech kłusowników. Niestety, to nie ci, którzy ostatnio dopuścili się makabrycznych zabójstw łosi.

- W sobotę około godziny 17.00 policjant z Komendy Miejskiej Policji w Łomży wraz ze strażnikami straży rybackiej i leśnej zatrzymali na starorzeczu rzeki Narew w gminie Zbójna czterech kłusowników - informuje wydział prasowy KMP w Łomży.

Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione przy mężczyznach 3 sieci służące do połowu ryb, kilka sztuk ryb oraz łódź wiosłową, którą pływali. Mieszkańcy powiatu łomżyńskiego zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Nic nie wskazuje jednak na to, by byli to ci sami kłusownicy, którzy kilka dni wcześniej w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi zabili i porzucili dwa łosie.

Reklama

Kłusownicy zatrzymani w sobotę usłyszą zarzut nielegalnego połowu ryb i posiadania sieci. Ustawa o rybactwie śródlądowym przewiduje za to karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości