23 marca w Łomży będziemy mogli oglądać szóstą odsłonę gali Knockout Boxing Night. Główną atrakcją wieczoru będzie walka legendarnego Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka, byłego dwukrotnego mistrza świata w kategorii junior ciężkiej.
Wydarzenie zorganizuje grupa KnockOut Promotions, z którą Miasto Łomża współpracowało przy organizacji tego typu imprezy we wrześniu ub.r. Wówczas kibice z Łomży mogli zobaczyć pięć zawodowych pojedynków, w tym o pas Mistrza Europy WBU wagi średniej pomiędzy Kamilem Szeremetą i Rubenem Diazem. W łomżyńskim ringu do prezentacji naprzeciwko siebie stanęli również Artur Szpilka i Mariusz Wach, czym oficjalnie zostało potwierdzone ich starcie podczas listopadowej gali w Gliwicach. Również tegoroczna, marcowa gala ma być transmitowana na antenach Telewizji Polskiej, a dodatkowo przed walką wieczoru wyświetlony zostanie film promujący nasze miasto.
Wiadomo już, że na łomżyńskim ringu w akcji będzie można zobaczyć m.in. legendarnego Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka (56-4-1, 39 KO). To były mistrz świata organizacji WBC oraz IBF w kategorii junior ciężkiej. W 2017 roku brał on udział w niezwykle prestiżowym turnieju boksu zawodowego World Boxing Super Series obok takich pięściarzy jak Oleksandr Usyk z Ukrainy czy Murat Gassijew z Rosji. Jego bilans na zawodowym ringu to 56 zwycięstw, w tym 39 przez nokaut, 1 remis i 4 porażki. Pochodzący z Warszawy bokser został też wyznaczony oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza Unii Europejskiej wagi junior ciężkiej. Jego przeciwnik podczas łomżyńskiej gali, jak również cała karta walk, powinny zostać oficjalnie potwierdzone w ciągu kilkunastu dni.
Gala boksu zawodowego w naszym mieście będzie mogła się odbyć dzięki współpracy z przedsiębiorcami z Łomży i regionu, którzy będą partycypowali w kosztach jej organizacji.
TVP Sport informuje, że w Łomży zaprezentują się także: Fiodor Czerkaszyn (11-0, 7 KO), Przemysław Zyśk (9-0, 3 KO) i Mateusz Tryc (6-0, 5 KO)