Dwa medale dołączył do swojej bogatej kolekcji zawodnik Akademii Sztuk Walki „Dragon” z Łomży Dominik Seroka. Podczas rozegranych w minioną sobotę w Warszawie X drużynowych Mistrzostw Polski w Karate Fudokan wywalczył on złoty medal Mistrzostw Polski w konkurencji Fukugo, do którego dodał jeszcze brąz w drużynowym kumite.
Fukugo to dwubój polegający na naprzemiennym rozgrywaniu kata (układy) i kumite (walka) w ramach jednej konkurencji. Schemat rozgrywek eliminacyjnych jest zawsze tak ułożony, by w finale rozgrywane było kumite. Dominik Seroka od wielu lat zalicza się do ścisłej światowej czołówki, stąd nie dziwi złoty medal Mistrzostw Polski.
W Mistrzostwach rozgrywane były jednak przede wszystkim konkurencje drużynowe. I właśnie w drużynowym kumite Dominik wraz z Sebastianem Przestrzelskim i Filipem Tarczyńskim wywalczyli brązowy medal.
- Podczas zawodów odbył się również turniej kwalifikacyjny do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy w Bukareszcie. Dominik w kumite indywidualnym zajął tam 3 miejsce . On i paru zawodników Kadry Narodowej wezmą udział za dwa tygodnie w Mistrzostwach Świata innej federacji karate SKDUN World Shotokan Championships. Będzie to świetny sprawdzian przed ME w Bukareszcie - informuje Iwona Łada z ASW "Dragon".