Prezydent Łomży ogłosił kolejne nabory kandydatów na miejskich urzędników. Dwie z nich dotyczą stanowisk naczelników nowych wydziałów, jedna - podinspektora. Nowe stanowiska są efektem wprowadzenia zmian w strukturze organizacyjnej urzędu, gdzie powstały trzy nowe wydziały.
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy szczegółowo o konkursie na stanowisko naczelnika nowego Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji. Jak należało się spodziewać, to nie koniec konkursów. Do tego samego wydziału poszukiwany jest kandydat na wolne stanowisko urzędnicze podinspektora. Wymagania - podobne jak dla naczelnika. Nieco inny tylko zakres obowiązków i oczywiście wynagrodzenie. Do dwóch nowych wydziałów potrzebni są natomiast naczelnicy.
Aby zostać naczelnikiem Wydziału Informatyki należy legitymować się wykształceniem wyższym informatycznym bądź ukończonymi studiami podyplomowymi o tym samym kierunku, mieć co najmniej pięcioletni staż pracy, doświadczenie zawodowe związane z eksploatacją systemów IT oraz wiedzę na temat bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.
Z kolei od kandydatów na naczelnika Centrum Współdziałania Społecznego wymagane jest wykształcenie wyższe o kierunku polityka społeczna, socjologia, politologia bądź zarządzanie. Niezbędna jest także "doskonała znajomość zasad współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi".
Oferty na wszystkie trzy konkursy przyjmowane będą do końca lipca, zatem czasu nie ma zbyt wiele. Pełna treść wszystkich ogłoszeń dostępna jest na stronach BIP Urzędu Miejskiego w Łomży.