Policjanci z KMP w Łomży przypominają, że od początku roku obowiązuje nowy taryfikator grzywien za wykroczenia drogowe. Tylko wczoraj dwaj kierowcy zostali ukarani mandatami w wysokości 1500 złotych.
Pierwszy kierowca wpadł w oko kamery nieoznakowanego radiowozu tuż przed południem w Piątnicy.
- Kierowca hyundaia jechał 105 kilometrów na godzinę, w miejscu gdzie obowiązywała "pięćdziesiątka". Za kierownicą auta siedział 47-latek, który tłumaczył policjantom, że nie zauważył znaku informującego o obszarze zabudowanym. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych - informuje oficer prasowy KMP w Łomży.
Drugi z kierowców spowodował kolizję na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Spokojnej. O zdarzeniu informowaliśmy tutaj: Wypadek na skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Spokojnej. Uwaga na utrudnienia! [FOTO]. Policjanci ustalili, że 28-letni kierowca peugeota nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z audi.
- Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale 28-letni mieszkaniec gminy Łomża otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło 6 punktów karnych - dodaje oficer prasowy KMP w Łomży.
zdj. KMP Łomża