Policjanci zatrzymali mężczyznę, który nie powinien wsiąść za kierownicę. Miał on ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Wczoraj łomżyńscy policjanci wyeliminowali z ruchu skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę. Tuż po 13 policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli citroena. Jak się okazało kierujący nim 50-letni mieszkaniec gminy Łomża miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Samochód został zabezpieczony i odholowany na parking strzeżony, a mężczyzna przekazany osobie wskazanej. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz o losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd.
Mundurowi niezmiennie apelują o zachowanie rozwagi. Siadając za kierownicę po alkoholu, narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Apelują też o stanowcze reagowanie, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować, będąc pod wpływem alkoholu.