Lech Kołakowski dziś przed południem złożył wniosek o rejestrację komitetu wyborczego wyborców. Sam wystartuje na prezydenta Łomży.
Dziś w samo południe Lech Kołakowski na zwołanej konferencji prasowej na Starym Rynku w Łomży poinformował dziennikarzy o utworzeniu komitetu wyborczego wyborców. Tworzone są właśnie listy osób, które z niego wystartują. Jednocześnie zaprezentował krótki program komitetu.
- Najważniejszą sprawą dla naszego miasta jest gospodarka, tworzenie nowych miejsc pracy i ściągnięcia inwestycji – mówił Lech Kołakowski. - Musimy pamiętać o dzieciach, o żłobkach, o kształceniu, o edukacji i szkolnictwie zawodowym. Musimy pamiętać o naszych emerytach, seniorach i osobach niepełnosprawnych.
Reklama
Lech Kołakowski przypomniał, że kiedyś Łomża była miastem wojewódzkim i liczyła 67 tys. mieszkańców. Dzisiaj jest ich ponad 55 tys. – Ratujmy nasze miasto. Jest szansa na rozwój. Walczmy o przyszłość Łomży – zachęcał Lech Kołakowski.
- Nikogo nie będę krytykował, jesteśmy otwarci na wszystkich mieszkańców Łomży, na wszystkie środowiska polityczne i gospodarcze, które zechcą z nami współpracować – poinformował kandydat na prezydenta.
Lech Kołakowski do końca grudnia 2023 roku pełnił funkcję wiceministra rolnictwa. Był posłem na Sejm V, VI, VII, VIII i IX kadencji. Jako jeden z kilku posłów PiS złamał dyscyplinę klubową, głosując przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Został zawieszony w prawach członka PiS. W listopadzie 2020 r. wystąpił z tej partii. W czerwcu 2021 dołączył do Partii Republikańskiej. W lipcu tego roku powrócił do klubu parlamentarnego PiS. Jesienią ubiegłego roku decyzją kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości nie znalazł się na listach wyborczych w wyborach do parlamentu.