Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy wystawili osiem osób do sejmiku województwa podlaskiego. Jest wśród nich były radny i wójt Gminy Łomża.
Osiem komitetów startuje do sejmiku województwa podlaskiego z okręgu 3 obejmującego Łomżę i okoliczne powiaty. Jednym z nich jest Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy.
Wśród osób z tego komitetu znajdziemy doświadczonych samorządowców. Jedynka to Adam Kiełczewski, były burmistrz Grajewa. Drugi na liście to Jacek Albin Nowakowski, były radny i wójt Gminy Łomża dwóch kadencji oraz radny powiatu łomżyńskiego. Od pięciu lat jest dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży.
– Dostałem propozycję startu do sejmiku z listy Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców, z której skorzystałem – mówi Jacek Albin Nowakowski. - Ludzie chcą, abym swoją wiedzę i doświadczenie samorządowe wykorzystał w sejmiku wojewódzkim.
Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży deklaruje, że potrafi współpracować ze wszystkimi osobami i organizacjami, w tym politycznymi.
- Każda z partii ma cenne rzeczy, oczywiście nie wszystkie, które warto wprowadzać w życie – zaznacza. - Jestem osobą bezpartyjną i nie uważam się za polityka. Żyję tak, aby pomagać innym ludziom – mówi Jacek Albin Nowakowski.
Reklama
Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy w sumie wystawili osiem osób, w tym cztery panie. Najmłodsza – Izabela Prosińska - ma 22 lata i jest mieszkanką Zambrowa. Najstarszy na liście to Edward Rutkowski. Ten mężczyzna ma 65 lat i jestem mieszkańcem wsi Kiełcze-Kopki w gminie Kolno.
Łomżę reprezentują Urszula Iwona Karwowska i Mariusz Chocianowicz. W gminie Jedwabne mieszka Łukasz Sakowski, zaś w Siemieniu Nadrzecznym w gminie Łomża Jacek Albin Nowakowski.
Lista kandydatów Komitetu Wyborczy Wyborców Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy w okręgu nr 3 do sejmiku województwa podlaskiego: