Reklama

Koniec białego szaleństwa

02/03/2012 10:35

Wiosenna pogoda sprawiła, że od wczoraj nie działa już lodowisko "Biały Orlik" przy ul. Katyńskiej. Sezonowa ślizgawka wkrótce zostanie złożona i przechowana do kolejnej zimy. Lodowisko, za które miasto zapłaciło ponad 500 tys. złotych, powinno służyć łomżyniakom jeszcze przez ok. pięć lat.

Otwarte w grudniu lodowisko przy ul. Katyńskiej, zgodnie z planem działało do 1. marca. Ocieplenie spowodowało, że ślizgawka tej zimy nie będzie już uruchamiana. Składaną taflę na resztę roku wkrótce zastąpi wielofunkcyjne boisko.

- Wszystkich miłośników jazdy na łyżwach zapraszamy w sezonie 2012/2013- informują pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży.

Budowa tafli o powierzchni 800 m kw. kosztowała 531.177zł. Została dofinansowana z rządowego programu "Biały Orlik". W lipcu 2011 roku radni zdecydowali, że łomżyńska ślizgawka będzie działała sezonowo- na całoroczne lodowisko miasto nie znalazło pieniędzy. Wg zapewnień specjalistów, ślizgawka powinna służyć łomżyniakom jeszcze przez ok. pięć zim.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości