Reklama

Koniec prowizorki. Będzie Gala Sportu

02/01/2014 11:45

Koniec z corocznym wyszukiwaniem okazji do wręczenia Łomżyńskiego Lauru Sportowego. Na ostatniej w 2013 roku sesji radni uchwalili zmiany w uchwale z 2005 roku w sprawie nagrody Prezydenta za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu i kultury fizycznej. Nowa uchwała określa Regulamin przyznawania nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe, w którym znalazł się zapis o organizacji corocznej Gali Sportu, na której wręczane będą wyróżnienia.

Od kiedy ustanowiony został Łomżyński Laur Sportowy, nikt nigdy nie wiedział kiedy nagrody będą wręczane. Panowała totalna prowizorka, a urzędnicy co roku wyszukiwali wśród imprez sportowych organizowanych w Łomży tej, podczas której Prezydent wręczy Laury. Od teraz ma się to zmienić, a nowy Regulamin zawiera zapis o wręczaniu nagród jeden raz w roku podczas Łomżyńskiej Gali Sportu w terminie do 15 lutego każdego roku. Wyjątek stanowi tylko rok 2014, w którym ustanowiono przepisy przejściowe uzależniające terminy zgłaszania kandydatur oraz wręczenia nagród od terminu wejścia w życie uchwały RM.

O organizację corocznej Gali upominali się od pewnego czasu łomżyńscy działacze sportowi. Dwa lata temu, na własną rękę taką Galę, połączoną z balem, zorganizował Łomżyński Klub Karate. Wówcza, kapitułę przyznającą nagrody w poszczególnych kategoriach stanowili łomżyńscy dziennikarze zajmujący się tematyką sportową. W części przyznawania wyróżniej było to działanie równoległe do Łomżyńskiego Lauru Sportowego, jednak pomysłodawca Gali, prezes Łomżyńskiego Klubu Karate Dariusz Syrnicki podkreślał, że nie chodzi o żadną konkurencję, a najchętniej widziałby on taką Galę jako miejsce wręczania nagród Prezydenta.

Reklama

- Łomżyński Klub Karate nie jest od organizowania Gali. Zrobiliśmy to po to, żeby pokazać, że można to zrobić i wcale nie potrzeba na to wielkich nakładów - wielokrotnie powtarzał Syrnicki, który po tej pierwszej Gali zwrócił się do urzędników o wsparcie przy organizacji kolejnej. Sprawa jednak "utknęła" i w roku 2013 Gali nie było.

Temat powrócił podczas debaty o sporcie. I znowu zapadła cisza. Impuls do poważnego potraktowania tej sprawy nadali prezesi kilku łomżyńskich klubów, którzy zwrócili się do przewodniczącego Rady Sportu i jednocześnie dyrektora MOSiR-u Sławomira Grygo o pomoc.

Reklama

- Pan Grygo potraktował temat poważnie i duża jego zasługa jest w tym, że temat Gali został podjęty przez Radę Sportu i trafiła ona do oficjalnego dokumentu uchwalonego przez Radę Miejską - podkreśla prezes Klubu Szachowego MARATON Grzegorz Kotarski.

W 2014 roku, na mocy przepisów przejściowych Regulaminu, organizacja Łomżyńskiej Gali Sportu planowana jest na 22 lutego. W styczniu ma odbyć się wspólne posiedzenie Rady Sportu z zaproszonymi działaczami, na którym m.in. będą ustalane szczegóły organizacyjne tej uroczystości.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości