Park Wodny przy ul. Wyszyńskiego w Łomży wznawia funkcjonowanie po przerwie technologicznej. Z atrakcji będzie można skorzystać od najbliższej soboty (8.07).
Przerwa została wykorzystana na przeprowadzenie szeregu prac związanych z polepszeniem jakości i komfortu usług dla klientów basenu.
- W pierwszej kolejności z niecek basenowych spuszczona została woda, co umożliwiło skontrolowanie stanu płytek i fug, remont i konserwację zbiorników przelewowych, filtrów i instalacji dozowania chemii basenowej. Wymienione zostały lampy oświetleniowe w nieckach, wyczyszczone liny torowe. Zakres prac obejmował także generalny remont sauny suchej w Strefie SPA oraz sauny przy basenie sportowym, remont zjeżdżalni, uzupełnienie ubytków tynku oraz malowanie korytarzy i innych pomieszczeń w obiekcie. W szatniach wymienione zostało oświetlenie na energooszczędne. Uzupełniony został płyn w panelach solarnych, które umieszczone są na dachu budynku. Umyto wszystkie okna fasadowe i daszek nad wejściem. Prace pielęgnacyjne objęły także zieleń na zewnątrz budynku, pojawiły się nowe nasadzenia. Roboty wykonane zostały przede wszystkim przez pracowników łomżyńskiego MOSiR. Ostatni etap na krótko przed udostępnieniem obiektu dla klientów to proces filtracji, uzdatniania i ogrzewania wody w nieckach basenowych - informuje MOSiR w Łomży.
Reklama
Dodajmy, że teraz nadchodzi czas przerwy technologicznej w pływalni przy ul. Niemcewicza 17a. Obiekt będzie nieczynny od 8 lipca do 3 września.
"Zapraszamy do Parku Wodnego przy ul. Wyszyńskiego i przypominamy, że w okresie wakacyjnym obok obiektu funkcjonuje Letni Park Rozrywki ze strefą basenów odkrytych oraz strefą dmuchanych zjeżdżalni!" - dodaje MOSiR.
Źródło: MOSiR / oprac. mylomza