Od poniedziałku 1 lutego ruszają prace związane z demontażem lodowiska "Biały Orlik" przy ulicy Katyńskiej - informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży.
Lodowisko przy ul. Katyńskiej funkcjonowało od 10 grudnia 2020 roku.
"Pomimo pandemii lodowisko cieszyło się zainteresowaniem amatorów ślizgania się na lodzie. Przy zachowaniu wszelkich standardów sanitarnych dorośli i dzieci mieli możliwość skorzystania z rekreacji ruchowej na świeżym powietrzu. Jak co roku wypożyczalnia dysponowała pingwinkami do nauki jazdy dla najmłodszych, łyżwami oraz sprzętem do ostrzenia łyżew" - przekazuje MOSiR.
W związku z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami, w styczniu "Biały Orlik" dostępny był wyłącznie dla klubów i stowarzyszeń prowadzonych przez polskie związki sportowe. Znaczna część klubów działających na terenie Łomży i okolic skorzystała z tej możliwości. Z danych przekazanych przez Ośrodek wynika, że W okresie od 10 grudnia do 29 stycznia „Biały Orlik” gościł 5373 sympatyków jazdy na łyżwach.
1 lutego ruszają prace związane z demontażem lodowiska. W dalszej kolejności MOSiR będzie przygotowywał Orlik do sezonu wiosennego.
fot. MOSiR