Wczorajsze kontrole prowadzone przez policjantów z łomżyńskiej drogówki polegały na sprawdzeniu przestrzegania przepisów drogowych w relacji kierujący-pieszy. Tylko jednego dnia ujawniono łącznie 27 wykroczeń popełnionych na terenie miasta przez kierowców, pieszych i rowerzystów.
Łomżyńscy policjanci prowadzili kontrole polegające na sprawdzaniu przestrzegania przepisów przez kierowców oraz pieszych. W ciągu jednego dnia ujawniono łącznie 27 wykroczeń, z czego 18 wykroczeń zostało popełnionych przez kierowców, 8 przez pieszych i 1 przez rowerzystę.
- Przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle bądź przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, to nadal główne wykroczenia popełniane przez pieszych. Natomiast do głównych wykroczeń kierowców należą: wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych, a także omijanie innego pojazdu, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu na przejściu - informuje KMP Łomża.
Reklama
Policja apeluje o ostrożność.
źródło: KMP Łomża
źródło zdjęć: KMP Łomża